Last minute zájezdy Letenky Rumunsko další země

Cestování v Rumunsku

Turistika

Rumunsko si oproti jiným turistickým destinacím zachovává určitou nedotčenost. Tato země je především vyhledávána turisty, kteří dávají přednost přírodě a nejrůznějším túrám. Pokud patříte k obdivovatelům pěší turistiky, určitě se vydejte do Banátu. V této oblasti je nejznámější vesnice Svatá Helena. Zdejší divoká příroda spolu s mírumilovnými obyvateli (převážně Češi) Vás hned zaujme a upoutá. Milovníci horské turistiky si zas velice oblíbili pohoří Retezat. Retezat je typické velkým počtem jezer a také výskytem kamzíků. Nachází se tu národní par Spuzeni, který je charakteristický svými krasovými oblastmi s tajemnými jeskyněmi a propadlinami.

Černé moře

Pokud vyhledáváte spíše odpočinek u moře, zkuste vyrazit na dovolenou k Černému moři. Díky čistému moři a čistým plážím, na kterých je jemný písek je rumunské pobřeží velice atraktivní.

Památky

Stojí určitě za to, navštívit například budovu parlamentu, která se nachází v Bukurešti, a která je v pořadí druhým největším domem na světě. Také se zde nachází Národní muzeum moderního umění.

Hrad Bran

Dalším zajímavým objektem pro navštívení je hrad Bran, který leží na mohutné skále a je tak dominantou města Brasov (největší město Rumunska).