Last minute zájezdy Letenky Rumunsko další země

Počasí a podnebí Rumunska

Podnebí v Rumunsku

Rumunsko leží v mírném podnebném pásmu. Podnebí je kontinentální (velké denní i roční rozdíly teploty vzduchu, malou oblačností a nízkými úhrnysrážek). Nadmořská výška velmi ovlivňuje počasí (teplota, počet srážek).

Příjemné jaro

Teploty v jarních měsících jsou optimální. Noci bývají chladné.

Horké léto

V letních měsících panuje nádherné, teplé slunné počasí. Součástí letní pohody jsou deště, bouřky, mlhy a chlad. V noci se teploty blíží k nule. Průměrná teplota vzduchu v červenci se pohybuje kolem 23°C. Maximální teplota 40°C.

Suchý a chladný podzim

Průměrná teplota se pohybuje okolo 10°C.

Chladné zimy

V lednu je průměrná teplota 3°C. Karpaty jsou nejchladnější místo v Rumunsku. Minimální teplota -30°C.

Průměrná teplota je na jihu země 11°C a na severu 8°C. Otevřenost nížiny Valašské k severovýchodu má za následek velké teplotní rozdíly. Nejvíce srážek spadne v období jara a léta. Po celý rok jsou srážky přiměřené. Roční srážky v horách jsou 500 - 1800 mm (v podobě sněhu).

Rumunsko řadíme mezi nejslunnější evropské země. Sluneční paprsky nás hřejí až 2000 hodin ročně. Země, která má svým návštěvníkům co nabídnout.

Průměrné teploty v jednotlivých měsících:

leden- 2,4
únor- 0,1
březen4,8
duben11,3
květen16,7
červen20,2
červenec22
srpen21,2
září16,9
říjen10,8
listopad5,2
prosinec0,2

On-line předpověď počasí v Rumunsku

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Zarand, Rumunsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Târgovişte, Rumunsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Ocna Sugatag, Rumunsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Drobeta TR. Severin, Rumunsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Chiriac, Rumunsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Boboc, Rumunsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Alexandria, Rumunsko